Tehnoloģijas jau šodien var mazināt pacientu rindas

20. novembris, 2019

Pirms neilga laika pamatīgu “vētru” sabiedriskajā telpā sacēla Bērnu klīniskās slimnīcas publiskotie dati – gada laikā gandrīz 50 000 pacientu jeb katrs 5 nav ieradušies slimnīcā uz iepriekš pieteiktu vizīti pie ārsta. Zaudēts vērtīgais ārsta laiks un, kas vēl svarīgāk, iespēja ārstēties citam bērnam. Likumsakarīgi – rindas uz valsts apmaksātiem pakalpojumiem pagarinās vēl. Taču – vai tiešām cilvēki ļaunprātības un bezatbildības dēļ neatsaka pieteiktu vizīti? Vai medicīnas iestādes ir izmantojušas visas iespējas, lai cilvēki atnāktu pie ārsta, piemēram, atgādinot par vizīti? 

Veselības ministrija ziņoja – šī gada 1. jūlijā pacientu gaidīšanas rindas uz speciālistu konsultācijām bijušas vidēji 92,27 dienas, bet uz dienas stacionārā sniegtajiem pakalpojumiem – vidēji līdz 147 dienām jeb gandrīz 5 mēneši. Zinot šo statistiku, ir saprotami, ka pacienti mēdz pierakstīties pie vairākiem ārstiem, un tikpat saprotami – ka piecu mēnešu laikā iespējams, piemēram, aizmirst par kādu no pierakstiem.

Automātiskas atgādinājuma īsziņas pacientiem

Mēs dzīvojam 21. gadsimtā, kad atgādināt par vizīti pacientam tehnoloģijas ļauj vienkārši un lēti. Atgādināt par pierakstu, vizīti, pat uzaicināt uz atkārtoto apmeklējumu, iespējams, nosūtot automātiski sagatavotu īsziņu.

Ja vēlaties pateikt ko pacientam personīgi, iestatiet sistēmā uzaicinājuma paziņojumu, kuru saņems reģistratūras darbinieks vai ārsta palīgs: 

Mūsdienu tehnoloģiskie risinājumi ļauj kontrolēt īsziņas teksta garumu, saņemt pārskatāmu īsziņu bilanci, pat izsūtīšanas statistiku un atskaiti: 

Turklāt, Jūs varat izvēlēties – sūtīt īsziņu konkrētam pacientam vai kādai pacientu grupai:

Mūsu klientu pieredze ļauj mums apgalvot – 95% gadījumu pacienti ierodas uz pieteikto vizīti, ja saņemta atgādinājuma īsziņa.

Īsziņu izmaksas
Īsziņa nosūtīšana maksā no 0,042 līdz 0,064 eiro centiem par īsziņu (ņemot vērā pieteikto īsziņu skaitu) jeb 6  eiro un 40 centi par 100 īsziņām dārgākajā gadījumā. Salīdzinot šo summu ar neiekasēto maksu par vizīti (piemēram EUR 30) vai ārsta laika izmaksām, to pareizinot ar 100 apmeklējumiem, varētu uzdrošināties apgalvot –  īsziņas atmaksājas.

Gadījumā, ja Jūs vēlaties izmantot atgādinājumu īsziņu / uzaicinājumu funkcionalitāti Jūsu iestādē – lūdzam sazināties ar mums: info@smarmedical.lv vai 67 615 159.