e-Nosūtījumu obligātā ieviešana pārcelta uz nākamā gada 1. janvāri

28. februāris, 2018

27. februārī Ministru kabineta sēdē apstiprināti grozījumi MK noteikumos Nr. 134 par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu, paredzot papildus funkcionalitātes „e-Nosūtījumi” pakāpenisku ieviešanu šī gada laikā.

Jauns posms e-veselības obligātajā ieviešanā – elektroniskais nosūtījums pie ārsta vai uz izmeklējumu – gaidāms nevis no 1. marta, kā bija plānots, bet no nākamā gada 1. janvāra.

MK noteikumu grozījumi paredz, ka līdz šī gada 31. decembrim ārsti izsniegs nosūtījumus pacientiem vēl papīra formātā, nodrošinot pakāpenisku elektronisko nosūtījumu ieviešanu. Savukārt nosūtījumus papīra formātā uz

  • Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu
  • Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu
  • Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu

var izsniegt tikai līdz 2018. gada 31. augustam, bet no 1. septembra – tikai elektroniski.

e-Veselības sistēmā e-Nosūtījuma funkcionalitātes ieviešana ir sadalīta uz trim nosacītiem posmiem. Pirmajā posmā plānots aktīvi iesaistīt ģimenes ārstus, pacientiem izrakstot e-nosūtījumus. Otrajā posmā e-nosūtījumu apstrādē tiks iesaistīti ārstniecības iestāžu klientu un pacientu reģistratori, savukārt trešajā posmā – ārsti speciālisti. Papildus ar ārstniecības iestāžu klientu un pacientu reģistratoriem tiks paplašināts to personu loks, kas varēs strādāt e-Veselības sistēmā, dodot viņiem tiesības darbam tieši ar e-Nosūtījumiem.

Jaunā kārtība nozīmē pacientam to, ka dodoties uz ārstniecības iestādi, nosūtījums vairs nebūs jāņem līdzi, tikai pase vai ID karte.

Avoti: www.eveseliba.gov.lvwww.lsm.lv