Izmantojot e-Kvīts, ieguvēji ir visi: ārsts, pacients, pat VID

14. jūnijs, 2019

Pirms gandrīz 2 gadiem savā ģimenes ārsta praksē Dr. Andris Baumanis pārgāja uz jaunu IT risinājumu – SmartMedical. Nespējot izdrukāt tajā kvīti par sniegtajiem pakalpojumiem, viņš vērsās ar lūgumu pie izstrādātājiem papildināt funkcionalitāti. Tā sadarbībā ar Blue Bridge Technologies radās e-Kvīts risinājums, kas čeku par pakalpojumiem ļauj noformēt digitāli – izrakstīt ātri, jebkurā diennakts laikā, paveikt to viedtālrunī, ja nepieciešams. Tas ir līdzvērtīgs maksājuma dokuments kases čekam un papīra kvītij. Pirmo 14 dienu laikā kopš Dr. Baumanis sācis izmantot e-Kvīti, elektroniski noformēti 150 rēķini, kas aizstāj 6 ierastās papīra kvīšu grāmatiņas.

Ieguvēji ir visi
Dr. Baumanis uzsver – ieguvums ārsta praksei, pirmkārt, ir kvīšu grāmatiņu un to glabāšanas izmaksas (mēnesī tās var būt 10 – 12 kvīšu grāmatiņas), arī – grāmatvedības izmaksas, samazinoties darba apjomam.

Taču, otrkārt, ieguvēji ir pacienti. Apmeklētāji, kuri brīvprātīgi iesniedz savas deklarācijas medicīnas izdevumu atmaksai, līdz šim čekus un kvītis glabāja, tad skenēja un vadīja manuāli elektroniskās deklarēšanas sistēmā jeb EDS. Nereti kvītis vai čeki bija pazuduši, citiem bija slinkums šo gada deklarāciju pildīt. Līdz ar e-Kvīts risinājumu, ja vien pacients vēlas un tam piekrīt, viņa dati gada ienākumu deklarācijai tiek nosūtīti automātiski. Pacientu manuālo darbu viņu vietā paveic kāds cits.

Kā uzsver Dr. Baumanis – ja pacients nepiekrīt, ka viņa dati parādās digitālajā kvītī, to iespējams aizpildīt arī bez pacienta vārda, uzvārda, personas koda.

Treškārt, ieguvējs ir arī Valsts ieņēmumu dienests, kas pacientu ieskanēto informāciju apstrādāja savā pusē.

Apgūt e-Kvīts lietošanu ir vienkārši un ātri
Dr. Andra Baumaņa apmācība ilga vien 10 – 15 minūtes tiešsaistē – pēc eksperta skaidrojuma viņš e-Kvīts risinājumu sāka lietot bez liekas kavēšanās. Gadījumam, ja kāds no soļiem aizmirstas, SmartMedical izstrādātāji parūpējušies par video apmācības failu Youtube kanālā. Papildu – SmartMedical atbalsts dienests piedāvā ārsta vietā pirmoreiz sistēmā salikt kvīšu numuriņus, to sagatavot tā, lai ārstam atliktu vien to sākt lietot.

Gadījumā, ja e-Kvīts risinājums Jūs ieinteresēja, lūdzam aizpildīt pieteikuma formu, un mēs ar Jums sazināsimies: