Piearsta.lv pieraksti tiešsaistē: ieguvumi ārstniecības iestādēm

16. oktobris, 2019

Portālā piearsta.lv šobrīd reģistrējušies gandrīz 58 000 pacientu, kuri norādījuši pilnu kontaktinformāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu, kontakttālruni un e-pastu, un katru mēnesi vidēji 3000 pierakstu tiek veikti tiešsaistē. Tas nozīmē – pacienti aizvien biežāk izvēlas pierakstu pie ārsta veikt sev izdevīgā laikā un vietā, negaidot, kad uz zvanu varēs atbildēt iestādes reģistratūra vai, iespējams, arī neatliekamā brīdī, ārpus iestādes darba laika. Kādi citi būtiski ieguvumi, tajā skaitā – finansiāli, ir ārstniecības iestādei, izmantojot portāla piearsta.lv iespējas – par to runājām klātienes semināros septembrī. Šajā ierakstā apkopojam svarīgāko.

Korekts un automātisks pacienta datu pieraksts, augsta apmeklējuma statistika

Izvēloties pacientu reģistrācijai izmantot portālu piearsta.lv, jūsu iestāde automatizēs pierakstu procesu un padarīs to efektīvāku, tā samazinot administratīvo slodzi un izdevumus. Jums vairs nebūs jāuztraucas par nepilnīgu pacienta kontaktinformāciju, jātērē laiks datu pārbaudei un pieraksta korektai noformēšanai. Piearsta.lv veiktie tiešsaistes pieraksti automātiski parādīsies SmartMedical sistēmas kalendārā.

Pierakstīties pie ārsta portālā var tikai reģistrēti lietotāji. Reģistrējoties tiešsaistē pacients sniedz plašāku informāciju nekā tas būtu telefoniski, šī informācija tiek saglabāta datu bāzē – kvalitatīvos datus jūs varēsiet izmantot gan tālākām darbībām, gan datu analīzei. Piemēram – jūs pacientam variēsiet nosūtīt arī automātisku atgādinājumu par apmeklējumu. Mūsu un mūsu klientu pieredze liecina – 95% gadījumos pacients atnāk uz tiešsaistē pieteikto vizīti, īpaši, ja saņemta atgādinājuma īsziņa. Tas iestādei samazina zaudējumus, ko rada pacienti neierodoties uz pierakstu bez brīdinājuma.

Iestādes profils piearsta.lv palīdzēs palielināt pacientu plūsmu

Lai pacients vizītei varētu pieteikties elektroniski, pirmkārt, portālā jāizvieto ārsta un veselības iestādes informācija jeb profils, tajā iekļaujot – īsu aprakstu, ārstu, specialitāšu un pakalpojumu sarakstu, kontakta informāciju. Otrkārt, jānorāda – pie kuriem speciālistiem uz jūsu noteiktiem pakalpojumiem un laikiem pacienti var pietiekties tiešsaistē. Piearsta.lv portālā veiktie tiešsaistes pieraksti parādīsies SmartMedical sistēmas ārsta kalendārā automātiski.

Papildu tam – publicējot informāciju pacientu portālā, tā meklēšanas optimizācija jeb SEO (Search Engine Optimization) veicina iestādes un speciālistu lapu apmeklējuma pieaugumu, un palīdzēs uz jūsu iestādi novirzīt pacientu plūsmu gadījumos, kad informāciju par pakalpojumu pacients būs meklējis tīmeklī.

Tādējādi – ārstniecības iestādes redzamākie ieguvumi, publicējot profilu portālā, ir – lielāka pacientu piesaiste, pacientu operatīvāka un kvalitatīvāka apkalpošana.

Piersta.lv un SmartMedical integrācijas ieguvumi

Papildu iespējai portālā izvietot savu profilu, ļoti būtiskas priekšrocības ārstu praksei vai veselības iestādei sniedz portāla organiskā integrācija ar SmartMedical risinājumu.

Vairāk atkārtotu vizīšu. Iespēja katram pierakstam izveidot uzaicinājumu – pēc brīvi izvēlētā vai noteiktā termiņa manuāli (piezvanot pacientam) vai automātiski (ar īsziņu vai e-pasta ziņojumu) nozīmē, ka pacients var atkārtot savu apmeklējumu. Tā var būt regulārā vizīte, potēšana, zobu higiēna vai kāds speciālais veselības iestādes piedāvājums pastāvīgiem klientiem.

Vienmēr aktuāla, skaidra un saprotama pieejamības informācija. Darba laiku, grafiku un pierakstu pārvaldībā notiek vienotā sasaistītā vidē – mainot informāciju pierakstu konfigurācijā, izmaiņas vienlaikus atspoguļojas gan pierakstos, gan portālā piearsta.lv, un otrādi – pieraksta pieprasījums no portāla piearsta.lv nonāk SmartMedical pierakstos.

Iespējas dažādot pierakstu attēlojumu, tos elastīgi pārvaldīt, veikt kontroli. Konfigurējot pierakstus, var veidot ne tikai speciālistu/kabinetu/resursu darba grafikus, bet izmantot arī dažādus vizuāli atdalītus darba laikus: valsts apmaksātiem pakalpojumiem, maksas pakalpojumiem, pierakstiem no piearsta.lv utt. Tāpat iespējams piemērot pierakstiem informāciju par atvaļinājumiem un svētku dienām, kā arī veikt pierakstu konfliktu kontroli.

Ātri saņemti, precīzi pacientu dati iestādes datu bāzē. Gan saņemot pierakstu pieteikumus no portāla piearsta.lv, gan veicot telefonisku pierakstu iestādes datu bāze papildinās ar korektiem pacientu datiem: izmantojot sasaisti ar VVIS E-Veselība, pietiek vien pajautāt pacientam personas kodu – visu pārējo pacienta informāciju SmartMedical sistēma ielasīs no valsts datu reģistriem.

Iespējas tālākam darbībām ar pierakstiem un no pierakstiem. No konkrētā pacienta informācijas pierakstos jūs varat ātri un ērti nokļūt citās SmartMedical sadaļās, piemēram, uz norēķiniem – lai izrakstītu rēķinu par sniegto pakalpojumu. Pierakstus var labot, pārnest, kopēt, kā arī tajos veikt nepieciešamās atzīmes – pacients ir vai nav ieradies, atteicis vizīti u.c.

Tiešsaistes pierakstu izmantošana – bez papildu maksas. Tiešsaistes pieraksta izmantošana portālā piearsta.lv ir bezmaksas kā pacientam, tā ārstniecības iestādei – ja tā izmanto SmartMedical, un tā ir piemērota jebkurai ārstniecības iestādei. Piearsta.lv pieraksti tiešsaistē iekļauti SmartMedical piedāvājumā (sākot no EUR 30/mēnesī).

Lai pieslēgtu jūsu iestādi portālam piearsta.lv, lūdzu sazinieties ar mums:

info@smartmedical.lv vai 67 615 159